Posted by on 8 lipca 2018

Po 6 miesiącach wskaźnik przeżycia wolny od zdarzeń wynosił 67% (95% przedział ufności [CI], 51 do 88), a ogólny wskaźnik przeżycia wynosił 78% (95% CI, 65 do 95) (wykres 1A i 1B). In Vivo Expansion and Persistence of CTL019
Figura 2. Figura 2. Trwałość CTL019.Panel A pokazuje wyniki wykrywania wykrytych przez CTL019 komórek T, wykrywanych za pomocą cytometrii przepływowej w próbkach krwi obwodowej. Potwierdzony negatywny zdefiniowano jako pierwszy z dwóch następujących po sobie ujemnych pomiarów (<0,1% komórek CTL019-dodatnich w komórkach CD3-dodatnich). Pacjenci od do 25 byli uczestnikami badania pediatrycznego (obejmującego dzieci i młodych dorosłych w wieku od 5 do 22 lat), a pacjenci od 26 do 30 byli uczestnikami badania na dorosłe dzieci (obejmującego pacjentów w wieku od 26 do 60 lat). Komórki T zmodyfikowane przez CTL019 wykryto również w płynie mózgowo-rdzeniowym u 17 z 19 pacjentów z próbkami, które można było ocenić. Panel B pokazuje krzywą Kaplana-Meiera czasu do pierwszego potwierdzonego ujemnego pomiaru we krwi obwodowej i szpiku kostnym. Dane były cenzurowane w czasie ostatniej obserwacji. Linie przerywane przedstawiają 95% przedziały ufności. Panel C pokazuje pomiary komórek T zmodyfikowanych genem CTL019 we krwi obwodowej, jak oceniono za pomocą ilościowego testu reakcji łańcuchowej polimerazy w czasie rzeczywistym (PCR). Genomowy DNA wyizolowano z próbek pełnej krwi uzyskanych w seryjnych punktach czasowych przed i po infuzji CTL019. Pozioma linia przy 5 kopiach na mikrogram DNA reprezentuje dolną granicę oznaczalności ilościowej tego testu. Dane dotyczące pacjentów, którzy nie mieli odpowiedzi, są wyświetlane na czerwono. Ogólnie, poziomy CTL019 wykrywane za pomocą ilościowego PCR dobrze korelowały z poziomem komórek CTL019-dodatnich wykrytych za pomocą cytometrii przepływowej, z wyjątkiem poziomów u 3 pacjentów, którzy nie mieli odpowiedzi i których zmierzone poziomy szczytowe za pomocą ilościowej PCR (odpowiednio 6066, 5982 i 178,481 kopii na mikrogram genomowego DNA) nie odpowiadały wykrywaniu komórek CTL019 za pomocą cytometrii przepływowej lub indukcji aplazji komórek B. Sekwencje CTL019 wykryto (23 kopie komórek CTL019 na mikrogram DNA) w 24 miesiącu za pomocą ilościowej PCR u pacjenta, który pozostawał w pełnej remisji w 2-letniej obserwacji. Dane w pierwszym punkcie czasowym uzyskano przed infuzją komórek CTL019. Dawki komórek zostały określone zgodnie z całkowitą ilością komórek dostępnych po wytworzeniu. Cel produkcyjny od 1,5 × 107 do 5 × 109 komórek całkowitych (3 × 105 do × 108 komórek na kilogram masy ciała) został osiągnięty u wszystkich leczonych pacjentów (patrz Tabela Zastosowano strategię podzielnej dawki w celu określenia bezpieczeństwa z 0,1 × 108 do × 108 komórek na kilogram podawany w infuzji trwającej od do 3 dni (5 × 108 do 50 × 108 komórek u pacjentów ważących 50 kg lub więcej). Wydajność transdukcji wahała się od 5,5 do 45,3%; dało to dawkę od 0,76 do 20,6 x 106 komórek CTL019 na kilogram.
Komórki CTL019 były łatwo wykrywalne za pomocą cytometrii przepływowej, odzwierciedlając w ten sposób wysoką proliferację in vivo. U 27 pacjentów, u których wystąpiła odpowiedź, za pomocą tej metody wykryto wysokie pikowe ilości komórek T zmodyfikowanych CTL019 (mediana, 39,8% komórek CTL019-dodatnich w komórkach CD3-dodatnich, zakres 4,4 do 69,3), natomiast u 3 pacjentów którzy nie mieli odpowiedzi, odpowiednio 0,2%, 0,6% i 8,2% komórek CD3-pozytywnych było CTL019-dodatnich na poziomie szczytowym. Komórki CTL019 wykrywano we krwi za pomocą cytometrii przepływowej przez okres do 11 miesięcy (Figura 2A i 2B).
Rycina 3. Rycina 3. Aplasia B-Cell.Panel A pokazuje wyniki testów wykrywających procent limfocytów CD19-dodatnich w próbkach krwi obwodowej za pomocą cytometrii przepływowej. Pacjenci od do 25 byli uczestnikami badania pediatrycznego (obejmującego dzieci i młodych dorosłych w wieku od 5 do 22 lat), a pacjenci od 26 do 30 byli uczestnikami badania na dorosłe dzieci (obejmującego pacjentów w wieku od 26 do 60 lat). Ujemne wyniki określono jako mniej niż 3% limfocytów, które były pozytywne dla CD19. Próbka wyjściowa (pacjent 16 w 3. miesiącu) z 4% limfocytami CD19-dodatnimi była niezgodna z pomiarami klinicznej cytometrii przepływowej (<1% komórek CD19-dodatnich), pomiarami szpiku kostnego w tym samym punkcie czasowym i czterema kolejnymi ocenami miesięcznymi i dlatego został uznany za negatywny. Panel B pokazuje krzywą Kaplana-Meiera w czasie do pozytywności CD19 lub nawrotu. Dane dotyczące pacjentów w stanie remisji były cenzurowane w czasie ostatniej obserwacji (oznaczonej znacznikami). Linie przerywane przedstawiają 95% przedziały ufności. Wszyscy pacjenci wymagali dożylnej zamiany immunoglobuliny i nie obserwowano poważnych powikłań infekcyjnych w wyniku aplazji komórek B; jednakże, zapalenie oskrzeli (u jednego pacjenta), ostre zapalenie ucha środkowego (u dwóch pacjentów), zakażenie salmonellą (u jednego pacjenta) i nawracające infekcje dróg moczowych (u jednego pacjenta) były obserwowane.
Prawdopodobieństwo utrzymywania się CTL019 przy 6
[podobne: amyloza, asumin, Paletyzatory ]