Posted by on 4 grudnia 2018

Wiadomo, że infekcja bezobjawowa występuje5,11,13; jedyny inny populacyjny badania serologiczne wykazały, że 67 procent ostrych infekcji było bezobjawowych.13 E. chaffeensis został odzyskany z próbek klinicznych tylko rzadko15; w związku z tym testy PCR odegrały kluczową rolę we właściwym rozpoznaniu tego wybuchu choroby. Badanie to jest szczególnie przydatne we wczesnej fazie infekcji, gdy przeciwciała nie są jeszcze wykrywalne. 9, 17. W rzeczywistości wszyscy pacjenci w naszym badaniu, którzy zostali szybko zbadani po wystąpieniu objawów, mieli dodatnie testy PCR. U dwóch nigdy nie wystąpiły odpowiedzi serologiczne, nawet gdy testowano je ponad 75 dni po otrzymaniu próbki; jednak obaj byli leczeni doksycykliną w ciągu 24 godzin od pojawienia się gorączki. Nie wiadomo, czy szybka terapia antybiotykowa przerywa wykrywalną odpowiedź przeciwciał, ale u znacznej liczby pacjentów brakuje odpowiedzi serologicznych.9 Dlatego też alternatywne, bardziej bezpośrednie metody diagnozy, takie jak testy PCR, są nieocenione.
Chociaż wybór pacjentów kontrolnych do badania kliniczno-kontrolnego miał ograniczenia, metoda ta była podobna do metody stosowanej przez innych, 6 i pozwoliła nam wykorzystać wygodnie dostępną populację podczas wzrostu epidemii. Jednak błędna klasyfikacja niektórych osób z narażeniem mogła wynikać wyłącznie z braku odpowiedzi przeciwciał, zjawiska, które było nieznane w czasie, gdy badano tę epidemię. Spośród 15 pacjentów kontrolnych, którzy nie zostali przebadani za pomocą PCR, niektórzy z nich mogli mieć niewykryte zakażenia E. chaffeensis. Rzeczywiście, 11 (73 procent) otrzymało antybiotyk podobny do tetracykliny, który mógł wpłynąć na odpowiedź serologiczną. Mimo to ta potencjalna błędna klasyfikacja miałaby tendencję do eliminowania różnic między pacjentami będącymi przypadkami a grupami kontrolnymi, ale odkryliśmy kilka takich różnic.
Ludzka erlichioza wywołana przez E. chaffeensis jest jedną z wielu pojawiających się ostatnio infekcji.24-26 Ta epidemia odzwierciedla bardziej globalne zjawisko wywołane przez ludzi, którzy zakłócają lokalne środowisko. Jest prawdopodobne, że zwiększone wkroczenie podatnych ludzi w środowiska dzikiej fauny i flory doprowadziło do ogniskowego wzrostu częstości występowania tej choroby. Kiedy aktywność rekreacyjna na świeżym powietrzu jest popularna, a stężenie kleszczy jest wysokie, prawdopodobne są wybuchy chorób przenoszonych przez stawonogi.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Częściowo zaprezentowane na 43. dorocznej konferencji służb wywiadowczych w zakresie epidemii, Centers for Disease Control and Prevention, Atlanta, 18 kwietnia 1994 r. Oraz 32. doroczne spotkanie towarzystwa chorób zakaźnych Ameryki, Orlando, Floryda, 9 października 1994 r.
Jesteśmy wdzięczni członkom laboratoriów i personelowi kontroli infekcji w Cumberland Medical Center oraz lekarzom i pracownikom opieki zdrowotnej w Crossville w stanie Tennessee za ich cenną pomoc podczas tego dochodzenia.
Author Affiliations
Od Wywiadu Epidemii, Oddziału Epidemiologii w Polach, Biura Programu Epidemiologii (SMS) oraz Oddziału Chorób Wirusowych i Rickettsialnych, Narodowego Centrum Chorób Zakaźnych (JED, JEC, KLB, JS), Centrów Kontroli i Prewencji Chorób, Atlanta ; Vanderbilt University School of Medicine (WS) oraz Departament Zdrowia w Tennessee (RHH), oba w Nashville; Departament Entomologii i Patologii Roślin, University of Tennessee, Knoxville (RRG); i Władze Doliny Tennessee, Kraina między jeziorami, Złoty staw, Ky (MLK).
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Schaffnera z Wydziału Medycyny Prewencyjnej, A-1124 MCN, Vanderbilt University School of Medicine, Nashville, TN 37232-2637.
[podobne: niedoczynność tarczycy a nerwica, zaburzenia integracji sensorycznej test, profilaktyka poekspozycyjna ]

Be the first to comment.

Leave a Reply

*