Posted by on 8 września 2018

Ostatecznie 81 z 121 (67%) potrójnie negatywnych glejaków stanowiły glejaki stopnia IV. Około 80% potrójnie pozytywnych glejaków i glejaków z tylko mutacjami IDH wystąpiło w płacie czołowym (patrz Tabela S2B i sekcja Wyniki w dodatkowym dodatku). Nabyte zmiany genetyczne
Tabela 1. Tabela 1. Podsumowanie zmian nabytych i linii germinalnej w glejakach dorosłych. Tabela podsumowuje zmiany, które konsekwentnie obserwowano w pięciu grupach glejaka. Szczegółowe podsumowanie tych zmian, w tym częstość występowania metylacji MGMT, podano w Dodatku uzupełniającym. Tabela S3 w dodatkowym dodatku zawiera listę wybranych numerów kopii i mutacji punktowych, dla których dostępne były dane w trzech badanych kohortach. Porównanie pięciu grup molekularnych pod względem nabytych mutacji i podtypów ekspresji glioblastoma RNA TCGA przedstawiono na Figurach S4 i S5 w dodatkowym dodatku.
Znaczenie kliniczne glejakowych grup molekularnych
Rycina 2. Rycina 2. Średni wiek diagnozy dla każdej glejakowej grupy molekularnej. Dane z trzech serii przypadków glejaka: Klinika Mayo; University of California, San Francisco (UCSF), Adult Glioma Study; i Atlas genomu nowotworu. Pionowe linie oznaczają odchylenia standardowe.
Wiek rozpoznania różni się istotnie pomiędzy grupami molekularnymi (ryc. 2, tabele S2B i S2C w dodatkowym dodatku). Średni wiek rozpoznania we wszystkich trzech zestawach danych wynosił 44 lata w grupie potrójnie pozytywnej, 46 lat w grupie z mutacjami TERT i IDH, 37 lat w grupie z tylko mutacjami IDH, 50 lat w grupie potrójnie ujemnej, i 59 w grupie z tylko mutacjami TERT. Pacjenci, którzy mieli glejaki z tylko mutacjami TERT, byli znacznie starsi od tych z potrójnie ujemnymi glejakami (P <0,001) (tabela S2C w dodatkowym dodatku), mimo że prawie wszyscy pacjenci w obu grupach mieli guzy stopnia IV. Ponadto pacjenci, którzy mieli glejaki z tylko mutacjami IDH, byli znacznie młodsi od tych z potrójnie dodatnimi glejakami, glejakami z mutacjami TERT i IDH lub glejakami potrójnie ujemnymi (P <0,001).
Tabela 2. Tabela 2. Modele proporcjonalnego hazardu jednowymiarowego i wielowymiarowego Cox dla klas II i III oraz Glejaki 4. stopnia 3. Figura 3. Dostosowano szacunkowe wartości Kaplan-Meier całkowitego przeżycia w gruczolakowatych grupach glejaków. płeć i wiek w chwili rozpoznania (na podstawie białej populacji w USA w 2010 r.) przy użyciu metody ważonej (bezpośrednia korekta). Ponieważ wśród pacjentów z glejakami stopnia IV wystąpił tylko jeden przypadek potrójnie pozytywny, grupa ta nie została uwzględniona w panelu B.
Analiza za pomocą wielowymiarowego modelu Cox wykazała znaczącą interakcję między stopniem glejaka a grupą molekularną (P = 0,006). Dlatego wszystkie modele Coxa oceniano osobno dla glejaków stopnia II i III oraz dla glejaków stopnia IV. Wśród pacjentów z glejakami stopnia II lub III wiek rozpoznania, stopień i grupa molekularna były niezależnie związane z całkowitym przeżyciem (Tabela 2). Po dostosowaniu do wieku w chwili rozpoznania i do oceny, pacjenci, którzy mieli glejaki z tylko mutacjami TERT mieli gorsze całkowite przeżycie niż pacjenci, którzy mieli glejaki potrójnie ujemne, glejaki z mutacjami TERT i IDH, glejaki z tylko mutacjami IDH lub potrójne glejom dodatnim (rysunek 3A i tabela S4 w dodatkowym dodatku). Pacjenci z potrójnie negatywnymi glejakami mieli gorsze przeżycie całkowite po dostosowaniu do wieku i stopnia, niż pacjenci, którzy mieli glejaki z mutacjami TERT i IDH lub glejakami potrójnymi dodatnimi. Wśród pacjentów z glejakami stopnia IV, grupa molekularna była związana z całkowitym przeżyciem w modelu jednowymiarowym, ale nie w modelu wielowymiarowym (Tabela 2 i Figura 3B). Specyficzne dla miejsca krzywe Kaplana-Meiera nie wykazały zgodności w zestawach danych (ryc. S6 w dodatku uzupełniającym).
Związek pomiędzy glejakowymi grupami molekularnymi a wariantami germinalnymi
Ryc. 4. Ryc. 4. Powiązania między grupami glejaka a SNP. Są to ilorazy szans dla pięciu grup cząsteczkowych glejaka dla każdego z polimorfizmów pojedynczych nukleotydów (SNP), które zostały znalezione w badaniach kliniczno-kontrolnych być powiązanym z glejakiem. Pokazano tylko SNP o wartości P wynoszącej 0,0011 lub mniejszej (wartość P poprawiona przez Bonferroni do testowania dziewięciu regionów w każdej z pięciu grup cząsteczkowych). Pionowe linie oznaczają 95% przedziały ufności powiązane z ilorazem szans. Dla tej liczby, przypadki i kontrole z Mayo Clinic, UCSF Adult Glioma Study, Atlas Genomu Raka i Konsorcja genomu Mayo zostały połączone
[hasła pokrewne: badania po poronieniach na nfz, peeling z kwasem salicylowym, aparaty lingwalne ]

Powiązane tematy z artykułem: aparaty lingwalne badania po poronieniach na nfz peeling z kwasem salicylowym