Posted by on 4 sierpnia 2018

Przeciwnie, wadliwa funkcja monocytów i makrofagów w odniesieniu do uwalniania cytokin u pacjentów homozygotycznych pod względem mutacji dekstyny Tyr238X jest najbardziej prawdopodobną przyczyną fenotypu klinicznego charakteryzującego się śluzówkowo-skórnymi infekcjami grzybiczymi. Dysregulację profili cytokin obserwuje się zwykle u pacjentów z śluzówkowo-skórnymi zakażeniami grzybiczymi, takimi jak nawracająca kandydoza sromu i pochwy.24 Dektyna-1 ulega ekspresji na komórkach nabłonka, a cytokiny prozapalne są wydzielane przez komórki nabłonka pochwowego 25 i zwiększają naturalną aktywność przeciwgrzybiczą te komórki. 26 Jest więc możliwe, że funkcja dektyny-1 na komórkach nabłonka będzie również wadliwa u naszych pacjentów. Nasze dane pokazujące, że całkowity niedobór dektyny-1 towarzyszą zakażeniom grzybiczym błony śluzowej są zgodne z niedawnym badaniem wykazującym wrażliwość myszy z nokautem dektyny-1 na kandydozę na błonę śluzową.27
Dectin-1 jest również ważna dla rozwoju odpowiedzi limfocytów T pomocniczych typu 17, 28 i wytwarzania interleukiny 17 u naszych pacjentów z uszkodzoną dectin-1, w porównaniu z osobami zdrowymi, została zmniejszona o 50% do 80% (ryc. S4A w dodatkowym dodatku). Klinicznym zespołem, który bardzo przypomina zespół w naszej rodzinie, pod względem powikłań grzybiczych, jest zespół hiper-IgE. Pacjenci z zespołem hiper-IgE mają wady w wytwarzaniu interleukiny 17 w odpowiedzi na infekcje Staphylococcus aureus (zakażenie skóry i płuc) i C. albicans (grzybica paznokci i zakażenie śluzówki) .29 30 Nasza rodzina miała izolowaną interleukinę-17 defekt w odpowiedzi na stymulację C. albicans i kuszące jest spekulować, że jest to przyczyną klinicznego obrazu zakażeń grzybiczych u pacjentów. Nasze odkrycia zostały wzmocnione przez opis w tym wydaniu czasopisma rodziny z mutacją CARD9, cząsteczki adaptacyjnej dla dektyny-1, która prezentowała fenotyp praktycznie identyczny z fenomenem naszej rodziny.
Wreszcie odkrycie tej mutacji dectin-1 u osób z Europy i Afryki prowadzi do dodatkowych hipotez. Po pierwsze, identyfikacja tego polimorfizmu we wszystkich badanych populacjach afrykańskich (w tym w populacji San) sugeruje, że jest to pradawna mutacja, która najprawdopodobniej pojawiła się ponad 60 000 lat temu, przed podziałem współczesnych populacji ludzkich w późnym paleolicie. Hipotezę potwierdza ustalenie, że lokalizacja haplotypów zawierających mutację Tyr238X była bliska starożytnemu haplotypowi. Po drugie, stosunkowo wysokie występowanie polimorfizmu w tych populacjach może stanowić ważny czynnik podatności genetycznej na zakażenie grzybicze śluzówki.
[przypisy: dyżury aptek kluczbork, badania przed rezonansem, ile trwają studia medyczne ]

Powiązane tematy z artykułem: badania przed rezonansem dyżury aptek kluczbork ile trwają studia medyczne

Posted by on 4 sierpnia 2018