Posted by on 4 grudnia 2018

Na przykład, komplikacje, które mogą być związane z niewłaściwym wydłużeniem ścięgna Achillesa, są dobrze opisane. Ilustracje są całkiem odpowiednie. Powikłania ortopedyczne u dzieci urodzonych z przepukliną oponowo-rdzeniową są dobrze udokumentowane i są ściśle związane z poziomem zaangażowania motorycznego. Dyskusja na temat dysplazji szkieletowych obejmuje implikacje diagnostyczne i prognostyczne, ale nie ma ilustracji; ich włączenie poprawiłoby zrozumienie tekstu przez czytelnika.
Z pewnością jest to znak, że w sekcji poświęconej zaburzeniom nerwowo-mięśniowym nie ma nawet ustępu na temat problemów po-poliomyelitis. Pomocny byłby wykres ilustrujący diagnostykę różnicową różnych zaburzeń. Powikłania związane z neurofibromatozą są szczególnie dobrze przedstawione i zilustrowane.
Prezentacja rozbieżności długości nogawek jest dobrze zorganizowana, przemyślana i kompletna. Brak ilustracji w tym przypadku nie umniejsza tekstu.
W dyskusji na temat powikłań zakażeń układu mięśniowo-szkieletowego bardzo pomocna jest klasyfikacja następstw septycznego zapalenia stawów biodrowych. Tabela przedstawiająca komplikacje terapii będzie cenna dla mieszkańców, kolegów i personelu. Będą chcieli go skopiować i zabrać ze sobą.
Ta książka zapewnia dobrze zorganizowany przegląd powikłań, które mogą wystąpić w ortopedii dziecięcej, a także ich rozpoznawanie i zarządzanie, i powinien znajdować się w każdym oddziale ortopedii i bibliotece szpitalnej. Jest to doskonała książka referencyjna dla mieszkańców. Pediatryczni ortopedzi i ortopedzi dziecięcy powinni dodać książkę do swoich bibliotek.
William F. Donaldson, MD
University of Pittsburgh School of Medicine, Pittsburgh, PA 15213

Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów