Posted by on 1 listopada 2018

Objawowe zakażenie dróg moczowych zdefiniowano jako objawy zgodne z taką infekcją razem z dodatnią hodowlą moczu, która została zdefiniowana jako jakikolwiek wzrost patogennego organizmu z nadłonowego kranika lub jednostki tworzącej kolonie wynoszącej 107 lub więcej pojedynczej komórki. organizm na litr z próbki cewnika lub 108 lub więcej pojedynczego organizmu na litr z próbki moczu o średniej objętości. Dzieci ze znaną przyczyną neurologiczną, szkieletową lub urologiczną predysponującą lub o znanym przeciwwskazaniu do leczenia trimetoprimem-sulfametoksazolem nie kwalifikują się. Projekt badania
Dzieci, które ukończyły krótkotrwałe leczenie, poddano badaniu w obrazie nerkowym (jeśli takie badanie było zalecane) i były klinicznie bezobjawowe przed rekrutacją zostały losowo przydzielone do grupy otrzymującej trimetoprim-sulfametoksazol (Bactrim, Roche) (grupa antybiotykowa) lub placebo (dopasowane do koloru, smaku i tekstury) podczas 12 miesięcy obserwacji. Podawanie badanego leku ustało, gdy wystąpiło objawowe zakażenie dróg moczowych. Jako badany lek wybrano trimetoprim-sulfametoksazol, ponieważ jest on konsekwentnie zalecany jako lek pierwszego rzutu w zapobieganiu infekcji dróg moczowych na całym świecie.67.15,16
Badacze, pacjenci, pracownicy apteki, oceniający wyniki i badani biostatyczni nie byli świadomi zadań w grupie badanej. Sekwencja randomizacji została wygenerowana komputerowo i podzielona na straty w zależności od ośrodka, źródła odniesienia, częstotliwości wcześniejszych infekcji dróg moczowych, stanu refluksu, wieku i płci, zgodnie z metodą minimalizacji.17 Randomizacja została przeprowadzona centralnie przez telefon w niezależnych badaniach klinicznych. centrum po rodzicach wszystkich pacjentów wyraziło pisemną świadomą zgodę.
Badanie zostało sfinansowane przez National Health and Medical Research Council of Australia oraz Fundację rynków finansowych dla dzieci w Australii. Wszystkie leki, które zostały użyte w badaniu zostały zakupione. PRYWATNI śledczy byli odpowiedzialni za wszystkie aspekty procesu.
Obrazowanie układu moczowego
Żadne wymaganie obrazowania dróg moczowych nie było wymagane do udziału w badaniu. Ta decyzja dotycząca protokołu odzwierciedla niepewność dotyczącą miejsca obrazowania dróg nerkowych u dzieci z zakażeniem dróg moczowych na całym świecie.18 Stosując lokalne protokoły w każdym ośrodku, wykonaliśmy ultrasonografię dróg nerkowych, radiologiczną cystouretrografię oddania moczu i scyntygrafię nerkową z znakowanym technetem dimerkaptobursztynem kwas, przy czym 89% badań zostało poddanych przeglądowi centralnemu. Gdy centralny przegląd nie był możliwy, zastosowano rutynowy raport kliniczny. Refluks naczynioruchowy oceniano według International Reflux Study 19, a uszkodzenia nerek oceniano zgodnie z kryteriami Goldraicha i wsp. 20.
Badanie leku
Po uzyskaniu zgody, ale przed randomizacją, wszystkie dzieci otrzymywały trimetoprim-sulfametoksazol przez 2 tygodnie podczas pojedynczego okresu ślepej próby. Po randomizacji, podczas co 3-miesięcznej wizyty, badany lek był wydawany, z pojedynczą dawką dobową obliczoną na podstawie masy ciała (2 mg trimetoprimu plus 10 mg sulfametoksazolu na kilogram masy ciała lub 0,25 ml zawiesiny [ zawierający 40 mg trimetoprimu i 200 mg sulfametoksazolu na 5 ml] na kilogram, 9 do najbliższego 0,5 ml)
[patrz też: zaostrzenie pochp, zaburzenie schizoafektywne, skierowania do sanatorium zwroty ]

Powiązane tematy z artykułem: skierowania do sanatorium zwroty zaburzenie schizoafektywne zaostrzenie pochp