Posted by on 19 kwietnia 2018

W analizie uwzględniono wszystkie kobiety, które wykonały zabieg w centrach uczestniczących i których noworodki miały ciążę co najmniej 24 tygodnie i ważyły co najmniej 500 g po porodzie. Projekt badania i nadzór
Badanie QUARISMA było warstwowym, randomizowanym, grupowym badaniem równoległym, w którym szpitale były jednostkami randomizacji, a kobiety były jednostkami analizy. Określając szpitale jako jednostki randomizacji, zapewniamy, że wszystkie kobiety w danej jednostce położniczej zostały przypisane do tej samej grupy badawczej, zmniejszając tym samym ryzyko zanieczyszczenia efektu interwencji. Randomizacja była rozwarstwiana zgodnie z poziomem opieki (szpital lokalny, regionalny lub tercjalny). Badanie obejmowało roczny okres obserwacji wstępnej (okres bazowy), 1,5-letni okres interwencji i roczny okres obserwacji. Po okresie odniesienia szpitale były losowo przydzielane do grupy interwencyjnej lub grupy kontrolnej. Aby uniknąć nierównowagi w wielkości obu grup, użyliśmy generowanej komputerowo, zablokowanej randomizacji w obrębie każdej warstwy, z blokami składającymi się z czterech centrów lub, dla warstw z mniej niż ośmioma szpitalami, dwóch centrów. Miejscowi badacze w każdym szpitalu zostali natychmiast poinformowani o statusie przydziału szpitala.
Dane wewnątrzszpitalne zostały pobrane przez przeszkolone pielęgniarki lub archiwistów medycznych z dokumentacji medycznej matek i noworodków 3 miesiące po porodzie; dane były pobierane w ten sam sposób w szpitalach interwencyjnych i kontrolnych. Kompletność i jakość danych oceniano co 3 miesiące za pośrednictwem wizyt na miejscu i zapytań kierowanych do lokalnych kolektorów danych w celu rozwiązania rozbieżności zidentyfikowanych przez zespół zarządzania danymi. Kolekcjonerzy danych byli świadomi przydziałów randomizacji, ale nie byli zaangażowani w ocenę wyników. Do końca okresu próbnego dostęp do bazy danych był ograniczony do menedżera danych. Wszystkie etapy zarządzania danymi klinicznymi były monitorowane corocznie i zatwierdzane przez niezależną radę monitorującą dane i bezpieczeństwo.
Rozprawa uzyskała aprobatę instytucjonalnej rady recenzentów w każdym uczestniczącym szpitalu. Pierwszy autor przyjmuje odpowiedzialność za kompletność i integralność danych oraz wierność raportu w protokole badania, który jest dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Interwencja
Program QUARISMA, który został wdrożony na poziomie szpitala w grupie interwencyjnej, był skierowany do lekarzy i pielęgniarek zaangażowanych w proces decyzyjny dotyczący cesarskich cięć. Program obejmował wstępne szkolenie na miejscu w zakresie praktyki klinicznej opartej na dowodach przez instruktorów z Towarzystwa Położników i Ginekologów Kanady, audyty kliniczne i wdrożenie najlepszych praktyk (szczegółowe informacje znajdują się w Sekcji 2 w Dodatku uzupełniającym, dostępnym pod adresem). Lokalny lider opinii działał jako moderator w każdej witrynie. Nie oferowano żadnych zachęt finansowych.
Pierwsze 6 miesięcy 1,5-letniego okresu interwencji skupiało się na identyfikacji lidera opinii w każdym szpitalu interwencyjnym (z wykorzystaniem ankiet) i wyborze lokalnego komitetu audytu (który składał się z jednego lub dwóch ginekologów położnikowych, jednego lub dwóch lekarzy ogólnych oraz jedna pielęgniarka), rozwijając lokalną wiedzę specjalistyczną w zakresie przeprowadzania audytów i dostarczania informacji zwrotnych (jednodniowe szkolenie), 23 oraz poprawy wyników pracowników służby zdrowia w monitorowaniu wskazań do cesarskiego cięcia i zarządzania opieką wewnątrzoponową (szkolenie 1-dniowe). W ciągu roku po zakończeniu szkolenia cztery komitety ds. Audytu wdrożyły cztery trzymiesięczne cykle audytu, przy wsparciu zewnętrznych koordynatorów, którzy odbywali kwartalne wizyty edukacyjne. Każdy cykl obejmował pięć standardowych kroków: identyfikację kobiet, które miały cesarskie cięcie podczas pierwszego miesiąca każdego cyklu; gromadzenie danych przy użyciu standardowych formularzy dotyczących zarządzania pracą i dostawą; ocena przez lokalny komitet audytu, z wykorzystaniem algorytmów klinicznych, istotności wskazań do cesarskiego cięcia; sformułowanie zaleceń dotyczących najlepszych praktyk i oceny wcześniejszych zaleceń, przeprowadzonych przez komisję; oraz zapewnienie nieformalnych i formalnych informacji zwrotnych dla pracowników służby zdrowia. Podczas rocznego okresu postinterwencji lekarze z grupy interwencyjnej byli zachęcani do kontynuowania badań klinicznych, ale bez nadzoru, w celu oceny trwałości programu. Średni czas wymagany przez członków komitetu audytu do przeprowadzenia każdej sesji auditowej, sformułowania i opracowania zaleceń oraz do przekazania informacji zwrotnych i zapewnienia realizacji zaleceń (poprzez regularne spotkania pracowników, sesje szkoleniowe i nieformalne dyskusje) wynosił około 2 dni na Cykl 3-miesięczny.
W grupie kontrolnej nie zaplanowano interwencji zespołu QUARISMA
[hasła pokrewne: zamiatarki, ubrania robocze, kontenery na gruz ]