Posted by on 11 lipca 2018

W Kanadzie wskaźniki dostaw cesarskiego cięcia znacznie wzrosły w ciągu ostatniej dekady. Aby obniżyć te współczynniki, potrzebne są skuteczne, bezpieczne strategie. Metody
Przeprowadziliśmy randomizowaną, grupową, kontrolowaną próbę wieloaspektowej 1,5-letniej interwencji w 32 szpitalach w Quebecu. Interwencja obejmowała audyty wskazań do cięcia cesarskiego, przekazywanie informacji zwrotnych pracownikom służby zdrowia oraz wdrażanie najlepszych praktyk. Głównym rezultatem była stopa cesarskiego cięcia w 1-letnim okresie postinterwencyjnym.
Wyniki
Spośród 184 952 uczestników, 53 086 kobiet wykonano w roku poprzedzającym interwencję, a 52 245 kobiet wykonano w roku po interwencji. Wystąpiło znaczące, ale niewielkie zmniejszenie częstości cesarskiego cięcia z okresu przedinterpretacyjnego do okresu pointerwencyjnego w grupie interwencyjnej w porównaniu z grupą kontrolną (zmiana, 22,5% do 21,8% w grupie interwencyjnej i 23,2% do 23,5% w grupie grupa kontrolna, iloraz szans dla zmiany przyrostowej w czasie, dostosowany do charakterystyki szpitala i pacjenta, 0,90, przedział ufności 95% [CI], 0,80 do 0,99, P = 0,04, skorygowana różnica ryzyka, -1,8%, 95% CI, – 3,8 do -0,2). Częstość porodów cesarskich była znacznie mniejsza u kobiet z ciążami niskiego ryzyka (skorygowana różnica ryzyka, -1.7%, 95% CI, -3,0 do -0,3; P = 0,03), ale nie u kobiet z ciążami wysokiego ryzyka (P = 0,35 ; P = 0,03 dla interakcji). Grupa interwencyjna zmniejszyła również poważną zachorowalność noworodków w porównaniu z grupą kontrolną (skorygowana różnica ryzyka, -0,7%, 95% CI, -1,3 do -0,1; P = 0,03) i mniejszy wzrost drobnych chorób noworodkowych (skorygowany różnica ryzyka, -1,7%, 95% CI, -2,6 do -0,9, P <0,001). Zmiany zachorowalności na drobne i poważne choroby nie różniły się istotnie pomiędzy grupami.
Wnioski
Audyty wskazań do cesarskiego cięcia, informacje zwrotne dla pracowników służby zdrowia oraz wdrażanie najlepszych praktyk w porównaniu ze zwykłą opieką doprowadziły do istotnego, ale niewielkiego zmniejszenia częstości cesarskiego cięcia, bez negatywnego wpływu na wyniki matki lub noworodka. Korzyści były spowodowane działaniem interwencji w ciążach niskiego ryzyka. (Finansowane przez Canadian Institutes of Health Research; QUARISMA Current Controlled Trials number, ISRCTN95086407.)
Wprowadzenie
Wskaźniki cesarskiego cięcia są wysokie w krajach rozwiniętych.1-3 W Kanadzie wskaźniki te wzrosły z 21,2% do 28,0% w latach 2000-2008 i pozostały stabilne do 2011 r.4-6. Wysokie wskaźniki cesarskiego cięcia są poważnym problemem ze względu na potencjalne szkody. matce i jej dziecku związanym z niepotrzebnym medycznie cięciem cesarskim i związanymi z tym kosztami opieki zdrowotnej. 7-15 Zapewnienie kierownictwu medycznym wskazówek dotyczących właściwej selekcji kobiet, które mogłyby skorzystać z cesarskiego cięcia jest obecnie priorytetem.
Systematyczne przeglądy strategii mających na celu zmniejszenie częstości cięcia cesarskiego i poprawę jakości opieki wewnątrzzięzłowej sugerują, że samo rozpowszechnianie wytycznych praktyki klinicznej jest zasadniczo nieskuteczne; że strategie edukacyjne, liderzy opinii, strategie poprawy jakości i akademickie szczegóły (uniwersyteckie lub niekomercyjne działania edukacyjne) mają mieszane skutki; że kontrole wskazań do cesarskiego cięcia związane z dostarczaniem informacji zwrotnych i przypomnienia o praktykach klinicznych są ogólnie skuteczne; i że wieloaspektowe strategie mogą być bardziej skuteczne niż indywidualne strategie.16-21 Jednak dane z dużych randomizowanych badań nie były dostępne w celu oceny skutków wielowymiarowej strategii obejmującej audyty i informacje zwrotne na temat wskaźników cesarskiego cięcia oraz miar jakości opieki.
Zaprojektowaliśmy tę próbę, aby ocenić, czy wielopłaszczyznowa interwencja w celu promowania profesjonalnych szkoleń na miejscu z audytami i informacjami zwrotnymi zmniejszyłaby wskaźnik cesarskiego cięcia. Drugorzędne cele obejmowały ocenę wpływu tej strategii na inne interwencje położnicze oraz wyniki matek i noworodków.
Metody
Szpitale i uczestnicy
W okresie od kwietnia 2008 r. Do 31 października 2011 r. Przeprowadziliśmy badanie QUARISMA (jakość opieki, zarządzanie ryzykiem położniczym i sposób dostawy) w 32 szpitalach publicznych w prowincji Quebec. Aby kwalifikować się do przystąpienia do badania, szpitale mieć co najmniej 300 porodów w roku poprzedzającym rozpoczęcie badania, wskaźnik cesarskiego cięcia o ponad 17% (tj. dziesiąty percentyl dystrybucji cesarskiego cięcia w Quebecu od kwietnia 2006 r. do marca 2007 r.), 22 i na czas rekrutacji, brak nowych lub stałych programów poprawy jakości, opracowanych specjalnie w celu zmniejszenia tempa cesarskiego cięcia
[przypisy: sprzątanie hal magazynowych, Paletyzatory, niacynamid ]